BİZİM İŞİMİZ MÜZİK!

TV

haber
BORA ÖZTOPRAK, BİR ŞARKI BİR TÜRKÜ PROGRAMINDA

Meral Azizoğlunun sunuculuğunu ve solistliğini yaptığı, her Cumartesi Trt Müzik'te yayınlanan "Bir Şarkı Bir Türkü"nün bu haftaki (27.Haziran.2015) konuğu Bora Öztoprak. Sanatçı, televizyon ekranlarında  '80'li yıllar Şarkıları ve Aşık Mahsuni Şerif Türküleri' yorumlayacak.

 

‘Bir Şarkı Bir Türkü’, Türkiye'de 1960'lı yıllardan başlayan ve popüler kültür ürünü olan şarkılar ile kökeni tarihsel süreçlere kadar uzanan halk kültürlerinin bir arada harmanlandığı ve yorumlandığı bir program.

Birini şarkı, birini türkü olarak ifade ettiğimiz ama her ikisinin de eser olarak ortak ifadede buluştuğu müzikal değerler, bu programda bir arada yorumlanıyor.


Programda yorumlanan her bir eser ilk yorumlandığı gün gibi bugün de üzerinden yıllar geçmiş olsa da büyük kitlelerin ortak beğenisi ve takdirini kazanmış eserler.


Hazırlanan her bir programa bir konuk sanatçı katılıyor, Meral Azizoğlu ve konuk sanatçı şarkı ve türküleri düet ve solo performans olarak batı ve halk müziği orkestrasının birlikte harmnalandığı orkestra önünde yorumluyorlar.


Her Cumartesi saat 17:00'te TRT Müzik'de yayınlanan Programın bu haftaki (27.Haziran.2015) konuğu Bora Öztoprak. Sanatçı, televizyon ekranlarında  '80'li yıllar Şarkıları ve Aşık Mahsuni Şerif Türküleri' yorumlayacak.

 

Diğer TV Haberleri