BİZİM İŞİMİZ MÜZİK!

ERİŞİLEBİLİRLİK

Hakkımızda

Şafakaraman Production ve web sitesi geliştirme ekibi Sirius Interactive olarak Şafakaraman Production'ın web sitesinin oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları ile görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında piyasada sıklıkla tercih edilen bir çok internet tarayıcısı ile testler düzenledik. Yaptığımız testler sonucunda web sayfamızda özel düzenlemeler yaptık. Yapılan tüm çalışmalara ve düzenlemelere rağmen web sayfamızı gezerken bazı hatalar ve görüntüleme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası geliştiricileri olarak bu hataları kısa sürede düzelteceğimizi belirtiyoruz. Web sitemizi ziyaret ederken karşılaştığınız hataları iletişim bölümünden bildirmenizi rica ederiz.

Web Sayfamızda kullanım rahatlığı için geliştirdiklerimiz:

Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL)
Web sayfamızın içeriklerinde kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını arttırmak adıne tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım isimleri hazırladık. Örn: http://www.safakaramanproduction.com/hakkimizda/

Resimlerin Alternatif Metinleri
Görme özürlü kullanıcıların web sitemizi ziyaret edebilmeleri için resimlerin alternatif metinlerini text olarak hazırladık. Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığını arttırdık.

Mobil Aygıt Desteği
Sayfa altyapısını mobil ayıtlarda da görüntülenebilmesi için tasarladık. Web sitemizi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik Öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdık.

Web sayfamızda bazı bölümlerde javascript(web uyglamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.