BİZİM İŞİMİZ MÜZİK!

Medya

İSTANBULLU MÜZİK MARKETLERDE

Kudsi Ergüner, Zülfü Livaneli, Jordi Savall albümleri  ve konserlerinin solisti Meral Azizoğlu'nun, Türk Sanat Müziği albümü ‘İstanbullu’ tüm müzik marketlerde ve dijital satış mağazalarında yerini aldı.

 

‘İstanbullu’ bir Türk Sanat Müziği projesidir.  Albüm  adını, içeriğinde yer alan şarkılardan almıştır. İstanbul ve Balkan kökenli eserlerin ağırlıkta olduğu albümde toplam 11 eser yer almaktadır. Enerjisi yüksek ve eğlenceli  olan popüler Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan albümün aranjelerini  Hakan Güngör, Faruk Paker  ve Caner Altınbaş yaptılar. Kral Tv Ve Kral Fm’in medya sponsorluğunda gerçekleşen albümün solisti Meral Azizoğlu’nun müzikal kariyeri de oldukça dikkat çekici…

Klasik Türk Sanat Müziği ile ilk tanışması Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu'na katılmasıyla başlayan  sanatçı aynı zamanda da Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim gördü. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı  Klasik Türk Sanat Müziği bölümünden mezun olan Meral Azizoğlu aynı okulda doktora yapmaktadır. Alaaddin Yavaşça, Tülun Korman, Tülin Yakar Çelik ile repertuar ve klasik üslup çalışmış, Aydın Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde ses teknikleri üzerine dersler vermiştir. Trt İstanbul Radyosu’nda uzun yıllar ses sanatçısı olarak da programlar yapan Azizoğlu, Kudsi Ergüner,  Jordi Savall ve  Zülfü Livaneli’nin albüm ve konserlerinde solist olarak davet edilmiş ve performans sergilemiştir. 

 

Diğer Medya Haberleri